Kaunaskie Ewangelizacje

Dawno nie pisałem. Do 28.III byłem w Kaunasie (Kowno) na Litwie i większość czasu ewangelizowaliśmy po ulicach i mieszkaniach – ewangelizacja bezpośrednia, wiariant ‘Kamikaze’.

W skrócie, przez ten czas robiliśmy ewangelizację uliczną, przed sklepem, w sklepie, w kawiarni, po mieszkaniach i jeszcze wiariant ‚hyde-park’ 🙂
Najlepiej sprawdziła się (czyli najwięcej możliwości konkretnych rozmów z ludźmi) ewangelizacja w sklepie i po mieszkaniach.
Ostatnio cały czas chodzimy po mieszkaniach.
Przerobiliśmy już parę typów rozmów, od zamkniętych drzwi, poprzez obojętność, otwarcie deklarowaną niechęć lub wręcz przekleństwa, krótkie 1-2 minutowe rozmowy w otwartych drzwiach gdzie udaje się powiedzieć ‚Bóg Cię kocha’, poprzez dłuższe rozmowy na klatce, gdzie czasem ktoś zdecydował się na przyjęcie Jezusa (1-2 nawet na kolanach było), po 1.5 godzinną wizytę w mieszkaniu, gdzie 3  osoby w modlitwie przyjeły Jezusa, pomodliliśmy się wstawienniczo, pokazaliśmy przykład czytania słowa Bożego, wysłuchaliśmy, umocniliśmy, ….. .
Spotkaliśmy wiele różnych ludzi. Nie będę tu opisywał w szczegółach żeby nie złamać ‘tajemnicy’ tych rozmów. Ale wydaje mi się, że w praktyce możecie pomyśleć o dowolnym typie sytuacji duchowej człowieka – i takich spotkaliśmy. Niektóre rozmowy były … trudne i może być nawet duchowo ‘niebezpiecznie’
Wszędzie gdzie się da zapraszamy na Szkołę, na najbliższe sesje do Rygi i Wilna.
Ewangelizacja Hyde-Park: to było takie miejsce nad brzegiem Niemna, przy starym mieście, gdzie na takich schodach siedziało z 50-70 młodzieży pijącej piwo i pewnie nie tylko.
No i zaczeliśmy krzyczeć ‚Słuchajcie Słuchajcie, mamy wam do powiedzenia coś bardzo ważnego ….. ‚ no i potem jakoś już poszło, kerygmat, przyjęcie Jezusa (ktoś nawet głośno się z nami modlił, a ile się cicho modliło tego nie wiemy), potem parę rozmów indywidualnych, …. .
Nie było tak strasznie 🙂
Trochę pomagaliśmy w Caritasie kroić pomidory na zupę dla biednych.
Trochę zaczeliśmy pomagać w centrum rehabilitacyjnym, prowadzić poranne i wieczorne modlitwy, ostatnie 2 dni w centrum od rana do wieczora, trochę modlitw wstawienniczych, takich dłuższych, itd.
W parafi pomagamy w takich niedzielnych ‚Uwielbieniach’, jutro w ramach tego uwielbienia modlitwa o uzdrowienie.
Także grupo-wspólnota wokół Szkoły Maryi, prowadzimy te spotkania, ale póki co nie przychodzą lub przychodzi ich mało.

W weekend 25-27.III byłem na ewangelizacji takiego małego miasta na Litwie, organizowanej przez jakieś tam centrum ewangelizacji młodzieży. Nasza ekipa była spora, bo 9 kleryków, ze 6 ludzi różnych z tych centrów ew. młodzieży, jeszcze ktoś tam …. .
Robiliśmy ‘bałagan’ na mieście, ewangelizacja na bazarze, przez głośnki, rozmowy indywidualne, sklep, bary, …. , koncert ewangelizacyjny, modlitwa w kościele, ….. .

Reklamy

2 komentarze do “Kaunaskie Ewangelizacje

  1. A zdarzyło Wam się kiedyś przyjść do kogoś, dla kogo Jezus już był Panem? Czy wszyscy byli niewierzący/niezbyt-wierzący?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s