Formacja

Aktualizacja V.2017:
To wpis historyczny, wpis mój jako człowieka młodego, naiwnego, który pobłądził wśród posoborowych „nowych ruchów religinych”, pyszałka szukającego wrażeń i doświadczeń religijnych.
Lecz także człowieka zwyczajnie sprowadzonego na manowce przez pasterzy szukających nowinek.

Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań – ponieważ ich uszy świerzbią – będą sobie mnożyli nauczycieli. Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom. (2 Tm 4,3-4)

Z całych sił zachęcam by z poniższym ruchem – organizacją nie mieć nic wspólnego, by trzymać się od nich z daleka.
To jeden z wielu charyzmatyczno-ekumaniackich ‚nowych ruchów religijnych’ z tendencją do sekciarstwa.
Więcej konkretów wkrótce, na razie musi wystarczyć to co jest tutaj.


Proszono nas żeby nie zdradzać jak dokładnie przebiega formacja, żeby to była pewna niespodzianka i ‘tajemnica’ dla przyszłych adeptów ‘Szkoły Misyjnej’, niewiadoma która przyciąga i inspiruje do przyjazdu.

Więc tylko w wielkim skrócie, mamy zajęcia, konferencje min:

  • z br. Piotrem – dyrektor Szkoły Maryi – prowadzi konferencje gdy jest na miejscu. A jest rzadko, tylko ~ 30% konferencji jest z nim. No wiadomo, głosi super, z mocą i głębią Ducha.
  • z ‘chrześcijańskim’ psychologiem, min. o rozwiązywaniu konfliktów, ogólnie rozmowy z drugim, obrazie siebie samego, ……… . Super
  • dużo głoszą nam protestanci, dwóch Siergiej-ów – pastorów protestanckich i Igor – odpowiedzialny za nas na miejscu. Pastorowie głoszą super, każdy inaczej, każdy z Ducha. Min. jest to niesamowite usłyszeć od nich ‘Małą Drogę Tereski’ (której pewnie stricte nie znają) mówioną ich językiem, ich słowami, wypływającą z ich doświadczenia drogi z Bogiem.
    Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch; różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich. Wszystkim zaś objawia się Duch dla wspólnego dobra.
  • br. Andrzej, kapucyn który jest na miejscu (super), Wita ze Szkoły (super), ….. .
  • mieliśmy, póki co 2 ‘rekolekcje’, dwa seminaria – Uwolnienia przez Twórczość i Uwolnienia (z modlitwą uwolnienia).

Tematyka: przyjedź to się przekonasz. Smile
Ale oczywiście mocno misyjna (uczeń Chrystusa, posłanie, ewangelizacja, wspólnota), skierowana na naszą relację z Jezusem, jak już napisałem też trochę psychologii, będzie też ‘apolegetyka’ (czy jakoś tak – przygotowanie do odpowiedzi na trudne i głupie pytania),  trochę filozofii, ……… .

Ogólnie – to co jest głoszone bardzo mnie rusza.
Wiele rzeczy już słyszałem, widzę że dostałem b. dobrą formację od o. Janusza i Dominikanów, tych dziesiątków rekolekcji, od Neonków i ogólnie w całości mojej drogi.

Ale wiele rzeczy jest nowych.
Jestem dosyć zaskoczony,  bo dzięki temu głoszeniu parę puzzli z tej układanki jaką jest moje życie … troszkę się … przesunęło, zaczęło być coś widać. Trochę zrozumiałem, trochę zobaczyłem więcej.
Kurde … możliwe że to dopiero początek … Smile

Reklamy

1 komentarz do “Formacja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s